Atelier de Prim Ajutor în Școală

Serviciul de Ajutor Maltez în România, sucursala Baia Mare în parteneriat cu Facultatea de Inginerie, CUNBM, va desfășura proiectul „Atelier de Prim Ajutor în Școală”, proiect în care studenții sunt invitați să participe voluntar, în vederea dobândirii cunoștințelor teoretice și practice, necesare pentru a efectua în mod corect și eficient manevre specifice activităților de prim ajutor laic.

Atelierele se vor desfășura începând cu semestrul I/2023, câte 2 ore/săptămână, în sălile Facultății de Inginerie.

Cursul se adresează și cadrelor didactice și personalului auxiliar iar acesta se va desfășura într-un format de bază pe parcursul a două zile.

Înscrierile se fac până în 16 octombrie 2023.

Cei care doresc să participe se pot adresa coordonatorului de proiect, dna. Șef lucrări dr. ing. Valeria Mirela Brezoczki, e-mail: valeria.BREZOCZKI@IRMMM.utcluj.ro , tel. +40 (758) 136051 sau la Secretariatul Facultății de Inginerie, tel: 0264-202975.

Go back