Diplome de Absolvire Oferite pentru Cursul de Prim Ajutor

De curând, cadrele didactice și personalul administrativ al UTCN-CUNBM care au parcurs etapele de pregătire teoretică și practică ale cursului de Prim Ajutor Laic, desfășurate în parteneriat cu Serviciul Maltez România, Sucursala Baia Mare, au fost felicitate și li s-au înmânat certificatele de absolvire de către domul Cătălin Vatră, coordonator Operațiuni Medicale, Situații de Urgență și Speciale.

Acest curs se adresează cu precădere studenților Facultății de Inginerie și suntem recunoscători că avem printe noi 27 de studenți și 27 de cadre didactice și personal administrativ, pregătite în a asigura eficient și corect gestionarea unor situații de prim ajutor laic până la sosirea echipajelor medicale.

Aceste cursuri vor continua și în anul univesitar 2024-2025 începând cu semestrul II.

Coordonator proiect, CUNBM Facultatea de Inginerie, Șef lucrări dr. ing. Brezoczki Valeria.

Mulțumim tuturor pentru participare și implicare!

Go back